Praktiska gymnasiet Luleå

# 92019278

Brandgatan 2b
973 47 Luleå

0770 - 22 02 69

anna.engman@praktiska.se

Hemsida

Rickard Lantz

Gymnasieskola

DBGY Falun

# 92018424

Åsgatan 33
791 71 Falun

023 – 77 56 30

falun@dbgy.se

Hemsida

Wendela Warström

Gymnasieskola Hår- och makeupstylist

DBGY Trollhättan

# 92017419

Drottninggatan 37
461 32 Trollhättan

0520-66 16 90

trollhattan@dbgy.se

Hemsida

Linda Eriksson

Gymnasieskola

DBGY Jönkping

# 92017409

Batterigatan 19
553 05 Jönkping

073 – 022 99 24

jonkoping@dbgy.se

Hemsida

Frieda Rosengren

Lärare - Stylistämnen/Naturkunskap

036-860-6500

frieda.rosengren@dbgy.se

Gymnasieskola Make-Up

DBGY Norrköping

# 92015368

Norra Grytsgatan 3
602 33 Norrköping

011-444 67 00

norrkoping@dbgy.se

Hemsida

Simone Acar

Gymnasieskola Hårstylist Make-Up Personal shopper/Style advisor

Praktiska Gymnasiet Halmstad

# 92010260

Skyttevägen 34
302 44 Halmstad

0739-205090

helen.skoglund@praktiska.se

Hemsida

Helen Skoglund

Gymnasieskola

Praktiska Gymnasiet Kristianstad

# 92010255

Stridsvagnsvägen 7
291 39 Kristianstad

044-205252

kristianstad@praktiska.se

Hemsida

Anna Ahlström

Gymnasieskola Hud

Plusgymnasiet Stockholm

# 92016394

Warfvingesväg 24
112 51 Stockholm

08-55770850

maria.benko@plusgymnasiet.se

Hemsida

Maria Benko

076-107-5685

Gymnasieskola Hud Spa

Drottning Blankas Gymnasieskola Gävle

# 92015380

Centralplan 5
803 11 Gävle

linda.dackell@dbgy.se

Hemsida

Linda Dackell

070-571-2926

Gymnasieskola Hud Make-Up Spa Stylist

Drottning Blankas Gymnasieskola Sundsvall

# 92014355

Kyrkogatan 12
85231 Sundsvall

060-777 04 41

maria.alm@ga.dbgy.se

Hemsida

Maria Alm

070-309-8040

Färg & stil Gymnasieskola Hårstylist Make-Up