DBGY Jönkping

# 92017409

Batterigatan 19
553 05 Jönkping

073 – 022 99 24

jonkoping@dbgy.se

Hemsida

Karin Fröderberg

Gymnasieskola Make-Up

Drottning Blankas Gymnasieskola Gävle

# 92015380

Centralplan 5
803 11 Gävle

linda.dackell@dbgy.se

Hemsida

Linda Dackell

070-571-2926

Gymnasieskola Hud Make-Up Spa Stylist

Burgårdens utbildningscentrum

# 92015365

Skånegatan 20, Box 5440
40229 Göteborg

031-3670275

hannah.nilsson@educ.goteborg.se

Hemsida

Hannah Nilsson & Carina Ladow

070-465-8519

Hårstylist Make-Up

Drottning Blankas Gymnasieskola Sundsvall

# 92014355

Kyrkogatan 12
85231 Sundsvall

060-777 04 41

maria.alm@ga.dbgy.se

Hemsida

Maria Alm

070-309-8040

Färg & stil Gymnasieskola Hårstylist Make-Up

Imagefocus

# 92014328

Axel Johanssons gata 4-6
75450 Uppsala

pia@imagefocus.se

Hemsida

Pia Svensson

070-289-1333

Make-Up Personal shopper Stylist

Virginska skolan

# 92014326

Fabriksgatan 52, Box 31180
70135 Örebro

019-216053

Virginskaskolan@orebro.se

Hemsida

Jenny Stannisson

Make-Up Stylist

Nobelgymnasiet

# 92013315

Nokiagatan 2
65184 Karlstad

054-5401500

anna.zolynski@karlstad.se

Hemsida

Anna Zolynski

Gymnasieskola Make-Up Stylist

Carlforsska gymnasiet

# 92013306

Sångargatan 1
72220 Västerås

021-390742

carlforsska@vasteras.se

Hemsida

Cecilia Isaksson

Gymnasieskola Make-Up Naglar Stylist

Make Up Institute

# 92012292

Frejgatan 73
11326 Stockholm

08-300640

info@mist.se

Hemsida

Shaul Moalem

Make-Up Stylist

Elingsbo Kosmetik & Utbildning AB

# 92011282

Elingsbo 8
783 92 Stora Skedvi

023-703001

leena@elingsbo.se

Hemsida

Leena Elingsbo

070-874-7998

Make-Up Stylist